top of page

Człowiek bez względu na wiek ma potrzebę ciepła 

 

 

maskotka-termofor.jpg

Człowiek ma potrzebę ciepła od pierwszych chwil życia.Potrzeba ta wcale nie maleje z wiekiem. Przytulanie się do ciepłego ciała matki, jest instynktowną reakcją równą odruchowi szukania piersi i ssania. Ciepło to bezpieczeństwo, to łagodzenie napięcia, niepokoju i bólu. Ciepła miękkość  jednoznacznie kojarzy się z poczuciem komfortu i relaksem. Jak mieć ciepło i miękkość zawsze przy sobie, aby móc nimi  radować się i wspomagać organizm? Ogrzewająca, mięciutka maskotka Warmies® emanująca ciepłem prze 1,5 h daje taką możliwość. 

Istota ludzka jako stałocieplna, musi mieć zapewniony dostateczny dowóz energii, aby utrzymać swoją temperaturę ciała. Ciepło wytwarzane przez organizm,  może a nawet  musi często być wspomagane ciepłem pochodzącym z zewnątrz. Najbardziej naturalnym jego źródłem jest energia słoneczna  a w przypadku małej jej ilości pochodzącej z promieniowania, ludzie nauczyli się pozyskiwać ciepło  w sposób alternatywny. Już  pierwotni grzali się przy ogniu lub zbliżali rozgrzane przedmioty do ciała. Do dziś dnia, koczownicy z plemion gór Afryki Północnej  rozgrzewają się przykładając do ciała wyciągnięte z ogniska kamienie. Sposób o tyle skuteczny co bolesny, bowiem wskutek takich praktyk dochodzi często do poparzeń znacznej powierzchni skóry.  Taki gorący kamień  można uznać za rodzaj termoforu, który poprzez przewodzenie oddaje ciepło potrzebne organizmowi.

Człowiek ma potrzebę ciepła przez całe życie od pierwszych chwil poza organizmem matki. Przytulanie się do ciepłego ciała rodzicielki, jest instynktowną reakcją równą odruchowi szukania piersi i ssania. Ciepło to bezpieczeństwo. To łagodzenie napięcia, niepokoju i bólu. Nie bez kozery, jedną z najczęstszych dolegliwości wieku niemowlęcego - kolki,  zmniejsza się i eliminuje  ciepłym okładem na brzuszek malucha. Mamy i babcie  stosują w celu rozgrzania jamy brzusznej  i zmniejszenia lub usunięcia objawów kolki prasowane pieluszki, ciepłą wodę  w gumowej butelce, okład żelowy  podgrzany we wrzątku  i zawijany w ściereczkę czy ręczniczek. Wszystkie te przedmioty  spełniają swoja rolę, nie są jednak ani wygodne, ani bezpieczne ani estetyczne i mimo, że są ciepłe nie zachęcają do przytulania.

Doskonale w roli rozgrzewającej przytulanki, spełniającej wszystkie, wymienione potrzebne kryteria  odnajdują się maskotki termofory, ciepłe pluszaki Warmies®. Wykonane, z miękkich materiałów , mające postacie sympatycznych zwierzaków, są jednocześnie ciepłymi zabawkami  i ogrzewaczami. Zawierają w sobie ziarna prosa, które pod wpływem fal emitowanych w kuchence mikrofalowej w 90 sekund pobierają tyle ciepła, że wystarczy na oddawanie  go przez 1,5 h.

Dla   niemowląt  ogrzewające maskotki termofory występują w wersji MINIS, będące wielkością i ciężarem dostosowane do rozmiarów maluchów. Dla starszych dzieci i dorosłych pluszaki Warmies  są na tyle duże, że można je tulić i jednocześnie czuć się przytulanym. Po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej, maskotki poza ciepłem wydają z siebie zapach ziół lub lawendy, co stanowi bardzo przyjemne połączenie ciepłolecznictwa i aromaterapii.

Dla starszych a zwłaszcza dla cierpiących na uczucie zimnych stóp, doskonałe zastosowanie mają kapcie termofory Warmies®, działające na tej samej, wspomnianej wyżej zasadzie. Podobną użyteczność mają szale,  ogrzewacze szyi, barków i lędźwi Warmies® . Innymi słowy dla każdego coś ciepłego i miłego, bo Warmies® ogrzewa z czułością. 

bottom of page